16.05.2023

ORLEN VC & Startup Accelerator Meetup

W ramach wspierania i promowania rozwoju innowacji w ORLEN, w dniu 17 maja odbyło się wydarzenie ORLEN VC & Startup Accelerator Meetup zorganizowane przez Zespół Zarządzający Funduszem VC oraz Programem ORLEN Skylight accelerator. Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci oraz przedstawiciele kluczowych firm z branży. Spotkanie otworzył Pan Robert Śleszyński, Dyrektor Wykonawczy ds. Inwestycji Kapitałowych.

W pierwszej części spotkania zaprezentowały się startupy prowadzące pilotażowe wdrożenia technologiczne w ramach Programu ORLEN Skylight Accelerator i ORLEN VC. Te młode przedsiębiorstwa realizują wyzwania w ORLEN m.in. w obszarze automatyzacji procesów na stacjach paliw, obszarze recyklingu, sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych czy rozwiązań IoT w logistyce. 

Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem była analiza wpływu sztucznej inteligencji (SI) na przyszłość biznesu, społeczeństwa i przemysłu. Prelegenci opowiedzieli o korzyściach jak i zagrożeniach płynących z ciągłego rozwoju SI oraz w jaki sposób będzie zmieniał się świat na przestrzeni kolejnych kilku lat. Wśród zaproszonych gości będącymi ekspertami w tej dziedzinie byli: Jacek Bartosiak – CEO z Strategy&Future, Marek Smolik – CTO z ICsec, Witold Kowalczyk - Advanced computing & quantum z EY oraz Jacek Dąbrowski – Chief Artificial Intelligence Officer z Synerise.